BÉČKO TŘEBÍČE VYTĚŽILO Z MINIMA MAXIMUM! KRUTÁ LEKCE Z PRODUKTIVITY A PRVNÍ PROHRA V SOUTĚŽI…

17.10.2016 14:25

Fotbalový podzim se chýlí ke svému konci, k předposlednímu utkání na domácí půdě jsme nastoupili proti týmu HFK Třebíč B. Rezerva třetiligového celku patří každý rok mezi aspiranty na vrchní příčky tabulky, v loňské sezóně obsadila 4. místo. Před vzájemným zápasem byla za naším mužstvem o 3 body zpět na 5. místě. Horácký klub disponuje velkým střeleckým apetitem, v dosavadním průběhu soutěže vstřelil už 41 gólů!

Trenéři Kučka s Burešem udělali oproti zápasu s Třeští v základní sestavě 2 změny. Do brány se po delší pauze vrátil Bednář, místo Čejky se poprvé domácím fanouškům ukázal na levé straně zálohy Patrik Bělský. Z lavičky byli připraveni naskočit do hry Čejka, Myška a náhradní brankář Tichý.

Za pochmurného počasí jsme lépe do zápasu vstoupili my. Pas Bureše přistál u nohy Boháče, který přiťukl Bělskému, ten okamžitě vyslal středem Šustáka, na přihrávku si naběhl Hamák, ale na jeho ostrý centr nedosáhl Uchytil. O chvíli později mohlo přes 150 přihlížejících diváků vidět první velkou šanci zápasu, bohužel většina z nich se chytala za hlavu. Po spolupráci Kováře s Bělským se míč dostal k Uchytilovi, který ho ještě přistrčil Šustákovi, náš jemný technik se hladce dostal středem hřiště až za obranu soupeře, ale placírkou mířil těsně vedle tyče. Poté se dostala do hry Třebíč a měla i mírnou herní převahu, ve finální fázi však byla bezzubá. Hostující útočné komando drželo na uzdě výborně hrající stoperské duo Bureš – Slováček, důrazně přistupovali k hostujícím útočníkům a sváděli souboje, z kterých většinou vyšli jako vítězové. Třebíč se tak pokusila zahrozit z dálky, se střelou doprostřed brány nemohla Bednáře překvapit. Bojovnost a touha se poprat o každý balon spolu s potřebnou kvalitou na míči, to byly klíče k šancím na druhé straně hřiště. Po chybě v rozehrávce se dostal k míči Boháč, svojí střelou Ujčíkovi v bráně vrásky nenadělal. Přetažený centr Hamáka doběhl před autovou čárou Bělský a nebojácně vlétl do vápna, kde si obhodil obránce a servíroval míč před bránu. Ujčík míč pouze přizvedl, Boháčova střela v těžké pozici byla zblokována. Třebíč hrozila především ze standardních situací, Peručica si s přímými kopy uměl pohrát. S jeho ostrým centrem měli naši obránci plné nohy práce, ale ve spolupráci Okurky se Slováčkem se nám podařilo nebezpečí zažehnat. Šusták dokázal ve středu hřiště přidržet míč a zrychloval náš přechod přesnými přihrávkami. I proto se k centru z dobré pozice dostal Uchytil, Hamák bohužel neměl po ruce štafle, takže na přihrávku nedoskočil. Ani ne tak přihrávka, jako spíš odkopnutí míče Burešem znamenalo naší druhou zahozenou gólovku. Pro vysoký míč si překvapivě nedošel Ujčík a tohle zaváhání mohlo Třebíč mrzet, kdyby však kapitán Uchytil nemířil těsně vedle. Hrál se velmi zajímavý a kvalitní duel, hra se přelévala od jedné branky k druhé, i Třebíč se snažila držet míč na zemi, ale na rozdíl od nás se jí nedařilo dostávat do zakončení. Šusták vysunul po lajně Bělského, jeho dravý styl na hráče hostí platil, dostal se až do vápna, přihrávka pod sebe byla zblokována, ale odrazila se znovu k úplně volnému Šustákovi. Obrovská šance našeho středopolaře skončila střelou přímo do náruče Ujčíka. Bělskému se lepí smůla na paty, lépe řečeno na svaly. Kvůli zranění musel ještě v průběhu prvního poločasu střídat, do hry naskočil Myška a na místo Bělského se stáhnul Uchytil. I Třebíč musela nuceně střídat, aktuálně nejlepší střelec soutěže Novotný své střelecké konto již navýšit nemohl. Aktivní Šusták měl další příležitost, po narážečce s Hamákem však Ujčík vyběhl včas a střelu vyrazil na roh. Tyto spálené šance k otevření skóre nás poprvé zamrzely ve 27. minutě. Peručicův výborně kopnutý roh usměrnil za Bednáře nechytatelnou hlavičkou Mašek, hosté vedli 1:0! Po vedoucím gólu Třebíče se hra uklidnila, HFK vycházel ze zabezpečené obrany, i přes větší procentuelní držení míče se nám Ujčíka ohrozit nedařilo. To se povedlo až Boháčovi, z otočky mířil slabě doprostřed a po přiťuknutí od Myšky pálil vedle. Nebezpečnou střelu Třebíče z přímého kopu na bližší tyč kryl Bednář. Žádná další akce ke změně skóre nevedla, do kabin se šlo za nepříznivého stavu 0:1.

Do druhého poločasu nemohl kvůli zdravotním problémům nastoupit Okurka, bylo tedy nutné sáhnout ke změnám v rozestavení. Zpět do útoku se postavil Uchytil, do středu zálohy se stáhl Boháč a na kraj zálohy z lavičky vyběhl Čejka. Úvodní minuty druhé půle nás nezastihly v dobrém rozmaru, vlažný nástup Třebíč nepotrestala. Poté jsme to na dlouhou dobu byli my, kdo převzal otěže hry do svých rukou a Třebíč jsme i s opět výbornou podporou fanoušků přitlačili. V útoku si míče před dotírajícími obránci dobře kryl Uchytil, po jeho přihrávce scházela Veselskému o dvě čísla větší kopačka, aby míč zasáhl před vyběhnuvším Ujčíkem. Špatný odkop hostujícího gólmana hlavičkou zachytil Boháč, Hamák našel v dobré pozici Myšku, ten se špatným zpracováním dostal do úzkých, byl z toho pouze roh. Za aktivitu jsme byli odměněni v 57. minutě. Kovářův centr byl sice odvrácen, ale na půlící čáře míč po dobrém odclonění soupeře Veselským získal Slováček. Jeho přihrávku si výborně pustil Čejka a zbavil se bránícího hráče, milimetrový centr se už povedlo přetavit ve vyrovnávací branku Uchytilovi, hlavička rozvlnila síť a bylo to 1:1! I druhý poločas nás Třebíč zlobila zejména ze standardních situací, nepřesný roh odkopl Veselský. Šustákův oblouček za obranu přečetl před Myškou Ujčík a míč lapil do rukavic. Hra byla pak velice neurovnaná, oba týmy měly problém s přesností. Navíc rozhodčí Rosický šetřil pohybem, což vyústilo v několik nepřesných rozhodnutí, zápas se příliš nepovedl ani jeho asistentům. Naši hráči neudrželi nervy na uzdě a vykoledovali si několik zbytečných žlutých karet za kritiku hlavního arbitra, ovšem nelze se jim divit, když například evidentní faul na Veselského byl po následném přistrčení posouzen jako přímý volný kop proti nám. Ten naštěstí nadvakrát zneškodnil Bednář. Průnik po lajně utnul ve vápně výborným zákrokem Slováček. Na druhé straně středem hřiště se s míčem všem kocourům v červeném dresu vyhnul(a) Myška, přihrávku na Uchytila obránce špičkou nohy poslal do zámezí. Výborný zápas odehrál Kovář, směrem dozadu hrál bezchybně a čistě, při rozehrávání akcí uplatnil svůj důraz a rychlost. Po jeho přihrávce míč sklepl na Hamáka Uchytil, střela ze 30-metrů přelétla i síť za bránou a všichni přihlížející si běželi zkontrolovat, zda míč nezasáhl kapotu jejich vozu. Třebíč se ve druhém poločase dostávala pouze do ojedinělých šancí, které navíc nevedly ani k zakončení. Techničtí a běhaví hráči juniorky naráželi na pevnou obranou čtveřici. Myška oproti statnějším obráncům bojoval s nasazením zdraví, odměnou bylo několik standardních situací, které jsme ale zužitkovat nedokázali. Naopak, po ztrátě na vápně soupeře musel zpět spěchat Veselský, ve spolupráci s Bednářem, který zabojoval a skluzem zachytil míč ještě na hrací ploše, se mu hrozící nebezpečí podařilo utnout ještě v zárodku. Z herní převahy jsme další gól nepřidali, z první střely na naší bránu ve druhém poločase jsme kapitulovali. Zdařilý průnik šikovného Holého odvrátil na roh Bureš. Ten se nám podařilo ubránit, následovalo několik střel, kterým se postavili Bureš s Hamákem a nepustili míč až k Bednářovi. Poté přišel povedený centr za obranu, velice ošemetnou situaci posoudil asistent rozhodčího jako neofsajdovou a Mašek v 87. minutě podruhé v zápase hlavou překonal Bednáře. Ihned poté se kolem pomezního shlukli všichni naši hráči, což vyvolalo opět pouze žlutou kartu za protesty. Tento moment tak jen podtrhl počínání pánů v černém. Těžko říct, kam je poslat… Lukáš Vácha by nám snad mohl poradit.  Ve zbývajících minutách se nám už ohrozit brankáře hostí a vydolovat alespoň bod nepodařilo.

Ve velice kvalitním utkání, jsme tak přišli o svojí dosavadní neporazitelnost. S Třebíčí jsme sehráli zatím nejlepší fotbalovou partii na podzim, nezávislý divák mohl být spokojen. Ukázalo se, jak fotbal umí být mnohdy nespravedlivý. Třebíč ze dvou šancí vstřelila dva góly, určitě nebyla lepším týmem, zejména ve druhém poločase se nám jí podařilo přehrávat. Zahozené gólovky z prvního poločasu nás tentokrát vyšly draho. Hlavu vzhůru za týden se hraje další zápas, tentokrát pojedeme už v sobotu na půdu Hrotovic, pojeďte s námi!