BOHÁČ NA HRAD! ŠPÍLMACHROVO 2+2 ROZHODLO O PRVNÍM VÍTĚZSTVÍ NA DOMÁCÍ PŮDĚ!

26.09.2016 14:49

K dalšímu, již 7. kolu 1. A-třídy, přijel na naše hřiště TJ Ježek Rantířov. Tým z Jihlavska se řadí ke stálým účastníkům této soutěže. Minulý rok sice pád do nižší soutěže odvracel až v posledním kole v přímém souboji o Černého Petra s Náměští, ale do letošní sezóny vstoupil solidně a před utkáním se pohyboval v klidném středu tabulky. V posledním vzájemném duelu se nám podařilo na domácím hřišti Rantířov přehrát v poměru 4:1.

Před zápasem měl náš trenérský štáb Kučka-Bureš plné ruce práce. Ve vítězném koktejlu z minulého týdne musel nahrazovat hned dvě ingredience. Na delší čas se budeme muset obejít bez dobře hrajícího Škorpíka, kterého nahradil uzdravený Jan Ptaszek a na místo dovolenkujícího Slováčka nastoupil Čejka. Do branky se oproti minulým zápasům postavil brankář Tichý, který si tak připsal první start v našem dresu po zranění a fotbalové pauze. Na lavičce náhradníků byl po návratu z dovolené připraven Šusták a náhradní brankář Bednář, který si tak mohl odpočinout od mediálního tlaku.

Do utkání jsme vstoupili velice špatně. Hned první akce hostů znamenala jejich vedení. Po autovém vhazování přilétl do našeho vápna centr, na který si naskočil Kozák a přestože se gólman Tichý natahoval, seč mohl, hlavička skončila v síti a Rantířov se ve 2. minutě ujal vedení 1:0! Naši hráči se naštěstí dokázali rychle oklepat a rozvážnými kombinacemi se dostali do zápasu. První nadějná šance pro nás přišla po nákopu Okurky, na vysoký míč si naběhl Hamák, ale jeho hlavička byla nepřesná. Poté se podařilo Veselskému vypíchnout míč k nohám Čejky, který pěknou přihrávkou vyslal po křídle Uchytila, jeho centr byl zblokovaný, ale odrazil se k Boháčovi, jehož hlavičku výborným zákrokem vyškrábl konečky prstů Krupica na roh. Do ojedinělé, zato velmi nebezpečné šance, se dostali i hosté. V souboji o míč na půli hřiště podklouzl Ptaszek a po narážečce hráčů hostí přiletěl ostrý centr do vápna na nikým nehlídaného Frolda, naštěstí pro domácí zakončil nepřesně a brankář Tichý nemusel zasahovat. Herní převaha, kterou jsme se prezentovali takřka celý zápas, přinesla ovoce ve 23. minutě. Hamák se na půlící čáře parádní kličkou zbavil bránícího hráče a míč přiťukl Boháčovi, který ho rozehrál do strany na Kováře. Následoval ostrý centr, před bránou se dobře zorientoval kapitán Uchytil, ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze gólmana Krupicu. To nás nakonec mrzet nemuselo, protože laxnost obránce Rantířova, který neodkopl míč do bezpečí, potrestal buldočím stylem a nekompromisním zakončením Boháč, 1:1! Do dobré šance se po vyrovnání řítil jeden z hostujících hráčů, závoru mu na poslední chvíli vystavil skvělým skluzem stoper Bureš, se střelou po následující akci si poradil brankář Tichý. To však bylo od hostů zase na dlouhý čas vše. Herálec hrál ve vysokém tempu, chvílemi se mohlo zdát, že hosté už v prvním poločase tahají nohy. Všude jsme byli o krok napřed, ve středu hřiště nenašel sobě rovného protihráče Okurka, který se osvědčil jako skvělý lupič balonů a jako nadstavbu přidával i oku lahodící pasy. Po jeho rohu se k hlavičce dostal Hamák, zakončil však mimo tři tyče. Následně se po odkopu k míči dostal Čejka, šikovně prostrčil na aktivního Hamáka, ten našlápl svojí motorku a nikdo se nedivil, že se sprintem dostal až do vápna. Jeho velmi štiplavou ránu se brankáři Krupicovi  podařilo vyrazit a před dobíhajícím Uchytilem míč ukopl vracející se obránce. I poslední akce v prvním poločase patřila nám. Veselského aut prodloužil Uchytil a s kulatým nesmyslem u nohy se do vápna prodral Čejka, jeho přihrávka pod sebe bohužel žádného spoluhráče nenašla, do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas málem začal tak špatně, jako ten první. Po jedné z mála kombinací středem hřiště se hosté dostali až do vápna, ale přihrávku na útočníka přečetl Tichý a dobrým vyběhnutím akci ukončil. Fotbal, který jsme tento zápas produkovali, musel bavit hráče i diváky, kterých si i ve chmurném počasí našlo cestu na zápas více než 200 a vytvořili parádní atmosféru! Co by za takovou podporu fanoušků jinde, i třeba v divizních městech, dali… Naši hráči se jim chtěli odvděčit vedoucí brankou, ale ta ne a ne přijít. Neujala se hlavička Ptaszeka a ani pěkná střela Claude Makeleleho v našem dresu – Davida Okurky. Nadějně to vypadalo po brejku při rohovém kopu hostí, kdy míč vyvezl Kovář a šli jsme do přečíslení. Na přihrávku si naběhl až z vlastního vápna Veselský, který si pro tento zápas udělal z prostoru u postranní čáry dálnici, po které běhal sem a tam, ale centr bohužel uspěchal a míč tak skončil v rukou brankáře. Tahle akce vypadala nadějně, následující útok ještě nadějněji. O míč zabojoval Hamák a přihrál Boháčovi, který se efektní kličkou ve vápně zbavil obránce, místo střely proti vyběhnutému brankářovi zvolil přihrávku na lépe postaveného Šustáka, ten z velkého vápna mířil do odkryté branky, ale jeho střela pouze orazítkovala zadnici obětavého obránce a pokus Okurky byl zblokován. Po průniku Uchytila a střele z úhlu zvonila tyč a nám se tak stále nedařilo tlak přetavit ve vedoucí gól. Při pohledu na počínání svých svěřenců ve finální fázi musely někdejšímu vyhlášenému kanonýrovi Lafatovského typu Kučkovi cukat nohy. Vysvobození přišlo v 73. minutě. Dlouhý aut Okurky prodloužil Uchytil a důrazný Boháč, ač ve skluzu, svojí bombou propálil vše, co mu stálo v cestě, vedli jsme 2:1! Po vedoucí brance jsme chtěli vycházet hlavně ze zabezpečené obrany, ale při rozehrávce jsme udělali školáckou chybu, Bureš skluzem pouze přibrzdil útočníka Frolda, ten se dostal až do našeho vápna, kde se podařilo požár zažehnat hned trojici dobře se vracejících obránců. Po autu se ke střele dostal jeden ze záložníků Rantířova, jeho pokus ale pěkným zákrokem kryl Tichý a vzniklý závar po rohovém kopu rozprášil razantním odkopem Bureš. Tolik potřebná pojišťovací branka přišla v 86. minutě. To byl faulován Uchytil a k přímému kopu se postavil Boháč. Do jeho šikovně mířeného ostrého centru vlétl důrazně Hamák, který se v průběhu zápasu stal obětí několika hodně ostrých faulů a rozvlnil síť potřetí, 3:1! To už všechny přihlížející i hráče samotné uklidnilo. A to ještě nebylo všechno! Svůj parádní výkon ještě více vyšperkoval náš špílmachr, připomínající hrou i postavou (promiň, Bohy) Pavla Horvátha, Milan Boháč! Z takřka identického místa rozehrál další přímý kop, tentokrát po faulu na Kováře a míč dotlačil za čáru Jan Ptaszek, 4:1! Jedinou kaňkou na celém utkání bylo zranění střelce poslední branky, který při vstřelení gólu utrpěl zranění a byl odnesen na nosítkách, věřme, že to nebude nic vážného. Zápas se už dohrál v klidu a za velkého bouření domácího publika!

Konečně se nám tak podařilo prolomit remízové prokletí na našem hřišti a všechny tři body zůstaly doma! Zápas se odehrával výhradně v naší režii, až na pár výjimek jsme soupeře k ničemu nepustili, takže bodový zisk je naprosto zasloužený. Vyzdvihnout musíme i naše fanoušky, kteří nás ke třem bodům doslova dotlačili! Doufáme, že alespoň část z nich s námi pojede k další těžké prověrce na půdu Telče, odjezd autobusu je v neděli ve 13:00!