Herálec - Vrchovina "B"

29.07.2020 11:27

PÁNOVÉ, BUDÍČEK! VRCHOVINĚ KE TŘEM BODŮM Z NAŠEHO HŘIŠTĚ POMOHLA OTŘESNÁ PĚTIMINUTOVKA!

Ve druhém zápase na domácím hřišti jsme přivítali rezervu SFK Vrchovina. Záložní tým třetiligového A-mužstva patří mezi tradiční účastníky A-třídy. Vstup do soutěže se nedělnímu soupeři, stejně jako nám, příliš nepovedl, když získal za dvě remízy dva body.

Trenér Cach již měl k dispozici novou akvizici do branky – Žejdlíka, Forchtsam se tak dočkal návratu na post beka a Kovář se mohl vysunout o post výše. Nemoc doléčuje Škorpík, lehké zranění nedovolilo nastoupit Rysovi a nemohli jsme počítat ani s Burešem. Na lavičku náhradníků usedli Suchý, Hamák a Ptaszek.

V teplém odpoledni si hosté připsali z kraje utkání velkou šanci. Prodloužení nákopu Slavíčkem využil Matulka, jehož rychlostní vybavení okusil Forchtsam, který se mu v běžeckém souboji díval na záda, rychlík potáhl balon do vápna a svižnou ranou těsně minul Žejdlíkovu svatyni. To bylo v úvodní čtvrthodině vše, bojovalo se především o střed hřiště, kdy na sebe narážely dobře hrající obranné formace. Až když se šikovně vyhnul ofsajdu R. Blažíček, musel se do skluzu položit Bříza, před třemi dobíhajícími protihráči zamezil přihrávce před bránu a kopal se roh. Na návštěvu soupeřovy šestnáctky se vydal i Veselský, se štěstím prošel přes dva soky, přihrávku na penaltě osamoceného Cacha zachytil P. Blažíček. Nepochopitelných chyb jsme se nevyvarovali ani tentokrát, za špatně rozehraný rohový kop Cachem nejdříve pykal ihned v úvodu Boháč, který vzal za záchrannou brzdu a žlutě fauloval Baču, který se chystal svojí ovečku v podobě fotbalového míče vyvést na pro nás velmi nebezpečnou pastvu. Co je však horší, že i při druhé exekuci od rohového praporku uděláme naprosto stejnou hrubku… Donkor ihned vyslal po lajně Matulku, kterého marně stíhal Černý, před bránou byl úplně osamocený Šmída a jen díky jeho nepřesné mušce, kdy z penalty vysoko přestřelil, jsme byli ušetřeni od inkasované branky. To jsme mohli potrestat po vybojovaném faulu Uchytila, k přímáku z dobré pozice těsně za vápnem se postavil Cach, s nabízenou šancí naložil bídně, když trefil pouze zeď. Po odehrané půlhodince jsme se dostali zbytečně pod tlak, když jsme se více než hře věnovali osobním soubojům s protihráči, nedokázali jsme několikrát odkopnout míč do bezpečí a srovnat hru, místo toho jsme se snažili konstruktivně dostat z obranné půlky. Oblouček se vystartoval odkopnout Černý, balon však dostal faleš a zmátl našeho stopera, čehož využil Šmída, vnikl do vápna a tentokrát si již dokázal s přehledem poradit, 35.minuta 0:1! Inkasovaný gól nás dostal do kolen, jako by pro nás utkání skončilo a předvedli jsme i v tomto zápase pětiminutový absolutní výpadek. Po ztrátě u lajny a rychlém ťukesu poslal balon do vápna Šmída na úplně volného Matulku, který nekompromisně napálil míč do brány, 38.minuta 0:2! A do třetice všeho špatného v našem podání se ihned po rozehrávce pouštěl do kliček na půli Forchtsam, přes protihráče sice prošel, ale následně už neprocpal míč na nikoho v pruhovaném, čehož využil Matulka, který po úprku po straně hřiště předložil míč na ve vápně volného Donkora a spolupráce posil z A-týmu skončila další trefou v naší síti, 39.minuta 0:3! V této chvíli jsme byli opravdu zralí, když ne na další gól, tak na ručník určitě… Vykřesat naději před odchodem do kabin mohl po dobrém zákroku Okurky a centru Cacha Boháč, Skryja k němu nepřesvědčivě vyboxoval balon, těžká střela z první mířila na branku, Skryja ji stihl vytáhnout a odražený balon se svezl po ruce Dudy, píšťalka hlavního sudího zůstala němá. A tak mohl ještě jeden hřebíček do pomalu rýsující se rakve přidat po klasicky špatné rozehrávce a dobré práci Slavíčka s Donkorem Šmída, naštěstí se mu nepovedl první dotyk a Slováček už stihl nebezpečí zažehnat. I tak jsme šli do kabin s nepříliš dobrými vyhlídkami směrem k druhé půli…

Po přestávce jsme chtěli oživit hru, když místo Boháče naskočil Hamák. Místo toho se však hned několik našich hráčů zařadilo mezi diváky, když pěknou kombinací postupovala Vrchovina od lajny až do vápna, z práce spoluhráčů mohl těžit Šmída, střelu z hranice vápna stihl zablokovat Slováček. Ojedinělé ohrožení branky jsme zaznamenali po dobrém uvolnění Uchytila, jeho přihrávka do vápna však našla pouze Dudu, Slováčkova technická střela byla sražena na roh, po kterém se snažil prosadit Černý, v záklonu lízl balon mimo Skryjovu branku. V dalších minutách se toho příliš neudálo, Vrchovina s několika hráči se zkušenostmi z třetiligových zápasů hrála, co potřebovala. Naopak my jsme si zřejmě řekli, že s končícími prázdninami končí i doba výletování a na žádný autobus, který by nabral směr Skryjovy svatyně, jsme i díky těžkopádnému přechodu do ofenzivy nenasedli. Po prostřídání ukazovali kvalitu i hráči čekající na šanci, Zambe vyslal mezi stopery uličku na Šmídu, vůbec poprvé se výrazněji v zápase ukázal Žejdlík, který si počkal na jeho kličku, střelec úvodní branky však měl šanci na dorážku, z bezprostřední blízkosti přepálil branku. Šmída si spravil chuť v 66.minutě, jen jsme přihlíželi jak Dobrovolný u lajny čekal na správný moment, aby vyslal oblouček a Šmída pohodlně přehodil vyběhnuvšího Žejdlíka, 0:4! Alespoň gól jsme vstřelili po faulu na Kováře, Okurka poslal balon do šestnáctky, kde se k němu procpal Uchytil a překonal bezmocného Skryju, 1:4! Ze vzduchu jsme se mohli prosadit i po rohovém kopu, v dobré pozici se nedomluvili Forchtsam s Ptaszekem, kteří si vzájemně překáželi, a tak z toho nebylo nic. Těžké to měl v utkání Uchytil, který se proti dobře hrajícím stoperům nedokázal prosazovat a příliš hru nahoře neudržel, po jeho ztrátě se pravděpodobně nedokázal vyhnout ofsajdu Liška, praporek však zůstal dole a jeho přihrávka vybídla ke snadnému hattricku Šmídu, ten se však zřejmě rozhodl, že promění pouze každou třetí gólovku a i tentokrát zařízení vůbec netrefil. Celé utkání uzavřel jedovatou ránou Dobrovolný, proti kterému se vytáhl Žejdlík a povedenou ránu dokázal vytěsnit nad.

Po herně vyrovnané půlhodině jsme zbytečně inkasovali a naše hra se sesypala jako domeček z karet. Aktuálně jsme psychicky dole a nedokážeme se zvednout, naopak začneme kupit další individuální chyby, pokud nezlepšíme defenzivní činnost, budeme mít obrovský problém i v dalších zápasech. Vrchovina prokázala svojí kvalitu a určitě bude patřit ke špičce soutěže. Nezbývá než zabrat v dalším domácím zápase, kdy hostíme Budišov-Nárameč, úvodní výkop v 16:00!