NA ÚVOD JSME SE ROZEŠLI SMÍRNĚ S B-TÝMEM VRCHOVINY!

09.08.2016 14:27

Góly: 86. J. Ptaszek – 30. Havelka. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:2. Diváci: 251. Poločas: 0:1. Herálec: Bednář – Veselský, Černý, J. Ptaszek, Škorpík, Bureš, Slováček (72. Čejka), Kovář, Hamák – Okurka, Boháč. Vrchovina B: P. Skryja – Mrkos, Poul, Havelka, Vašíček – Josífek (74. Němeček), P. Blažíček, Raus (82. Krejčí), Dobiáš (69. Kršek) – Bárta, Polnický.

Po krátké letní přestávce se na místní pažit vrátily mistrovské zápasy. Náš A tým se utkal v prvním kole 1. A třídy skupiny B, kam jsme se vrátili po dvouletém působení v nejvyšší krajské soutěži, s rezervním mužstvem SFK Vrchoviny.

V hráčském kádru Herálce přes léto došlo k několika návratům. Domácím fanouškům se tak představil brankář Jan Bednář, obranu vyztužil Marek Škorpík a na pravý kraj zálohy se postavil Jakub Slováček. Všichni zmiňovaní hráči už náš modro-černý dres v soutěžních kláních oblékali, úplnou premiéru si připsal Pavel Veselský, který se v přípravě zabydlel na pravém kraji obranné čtveřice.

Zápas s Vrchovinou nám mohl ukázat, na jaké úrovni se nachází kvalitativní úroveň A třídy, vždyť rezervní tým divizního celku se v minulé sezoně umístil na 4. místě. Utkání tak pro nás bylo dobrou prověrkou do dalších bojů. Sotva rozhodčí Niederle zahájil zápas a domácí už mohli prohrávat. Na dlouhý pas za obranu si naběhl hostující útočník, ale skákavý míč netrefil ideálně a jeho rána tak pouze rozezvučela tyč Bednářovy svatyně. Herálec poté hru uklidnil a snažil se držet míč na kopačkách, což se i dařilo, ale hrálo se spíše ve středu hřiště s velkým množstvím osobních soubojů. Domácím často chyběl klid ve finální fázi, většina akcí tak končila v zámezí nebo v rukavicích hostujícího gólmana Skryji. Skóre se k nelibosti většiny fanoušků měnilo ve 30. minutě. Nejdříve se po rohovém kopu blýskl Bednář, když hlavičku z penaltového puntíku vyrazil na roh, ale ten následující se už podařilo Vrchovině zásluhou Havelky zužitkovat a soupeř se tak dostal do jednogólového vedení. Nepříznivý stav naše hráče ještě více vyburcoval, tlačili se do zakončení, ale žádná z nebezpečných střel gólem neskončila. Pěknou akci předvedl s kapitánskou páskou hrající Boháč, jeho výbornou přihrávku se však nepodařilo zužitkovat Slováčkovi, který tváří v tvář brankáři poslal svůj projektil těsně vedle. Hostující tým naopak hrozil z brejků a mohl své vedení navýšit, ale žádná z jejich akcí neměla gólový efekt. A protože na konci poločasu z přímého kopu trefil Veselský pouze zeď, šlo se do kabin za nepříznivého stavu.

O přestávce udělal trenérský tandem Kučka-Bureš změnu v rozestavení. Jan Ptaszek, v prvním poločase hrající stopera, se vysunul na hrot, což se ukázalo jako klíčový tah. Druhá půle se odehrávala skoro celá před hostující brankou. Domácí si vytvořili místy až drtivý tlak, ale kýžený gól ne a ne přijít. Několik hlaviček Ptaszka a Černého narazilo na výborně chytajícího Skryju nebo minuly tři tyče. Domácí fanoušci po několikátém závaru už zvedali ruce nad hlavu, když brankář hostí pouze vyrazil jednu z hlaviček před sebe, k odraženému míči se dostal Boháč, který mířil chytře po zemi k tyči, ale jeho utaženou ránu vykopl na brankové čáře stojící Blažíček. Následně po krásné kolmici Veselského střílel Ptaszek pouze do brankáře.  A protože se neujala ani žádná další z nebezpečných akcí, vypadalo to, že hned na úvod soutěže ztratíme všechny tři body. Nakonec se nám však přece jen vyrovnávací gól vstřelit povedlo. Příkladně bojující Hamák se nenechal přetlačit od robustnějšího Poula, míč se dostal k Okurkovi, který pasem do vápna našel Kováře, jeho střelu Skryja  vyrazil před sebe a dobíhající Ptaszek míč v 85. minutě dorazil do brány. Hosté se po vyrovnání o něco více snažili navštěvovat území střežící Bednářem, ale všechny akce končili v jeho náruči, případně u naší defenzivní čtveřice, která ve druhém poločase dobře podporovala ofenzivní snažení celého týmu. Herálec mohl v poslední minutě dokonat obrat a připsat si na úvod tři body, ale po dobré práci Čejky v hostující šestnáctce pálil Boháč z nadějné pozice pouze nad.

Hosté si tak odvezli cenný bod, náš tým ale podal především ve druhé půli dobrý výkon a ukázal, že se bude chtít rvát o horní místa tabulky. Na úvodní zápas si našlo cestu 250 diváků a budeme rádi, když alespoň část z nich vyrazí už tuto neděli podpořit naše borce do Vladislavi. Odjezd autobusu je ve 14:00.

Ohlasy lodivota heráleckého týmu Miroslava Kučky:

V první půli měli hosté víc příležitostí, byli nebezpečnější.

Vzhledem k průběhu zápasu jsme převzali iniciativu, tlačili jsme se do zakončení a byla jen otázka času, kdy to tam spadne. Bod musíme brát, protože jsme skórovali až v 86. minutě."