S VLADISLAVÍ JSME SI BODY ZNOVU ROZDĚLILI. NA VYROVNÁVACÍ BRANKU KOVÁŘE NIKDO DALŠÍ NENAVÁZAL!

10.04.2017 14:36

V prvním jarním a celkově patnáctém kole A – třídy jsme první dubnovou neděli přivítali celek TJ Sokol Vladislav. Městys z Třebíčska se před zápasem pohyboval na šestém místě, pouhé dva body za naším týmem. Podzimní duel skončil remízou 1:1, na proměněnou penaltu Venhody odpověděl až v nastaveném čase Škorpík.

Trenéři Kučka s Burešem měli k dispozici takřka kompletní kádr, mimo hru je stále Bělský a kvůli nemoci musel vynechat start jara Hamák. Na hřišti naskočila na obvyklé Hamákovo místo jedna ze zimních posil – Odstrčil. Na lavičce byli připraveni do hry Tichý, Čejka, Šusták a navrátilec Suchý.

Za krásného počasí a výbornou diváckou návštěvou se v úvodní desetiminutovce hrála klasická oťukávaná. Poprvé jsme zahrozili my, když Kovář přesně našel Uchytila, ten si všiml vyběhnuvšího brankáře hostí, ale Otruba pěkným zákrokem vyrazil kapitánův obstřel na roh. Oba týmy měly problém s přechodem do útoku, často se snažily pomoci si nakopávanými míči, s tím si obrany dokázaly poradit. První opravdu velkou šanci zápasu jsme si na konto připsali znovu my. Na aut Okurky si naběhl Uchytil, jehož střela z dobré pozici sice byla zblokována, ale odrazila se k úplně volnému Boháčovi, který v koncovce selhal a z první střílel vysoko nad. To však bylo na dlouhou dobu vše, hrálo se mezi vápny, pěkných kombinací bylo vidět pramálo, oba brankáři byli bez práce. Když už se rodila dobrá příležitost pro rychlý protiútok, zhatila možnost ohrožení branky Boháčova nepřesná přihrávka. Z dálky se pokusil ohrozit Otrubu Slováček, ale slabou střelou doprostřed mu pouze umožnil šáhnout si na míč. Hosté si vypracovali zajímavou příležitost po pěkné kombinaci ve vápně, po narážečce centroval před bránu Orálek, Bednář si na jeho pas počíhal a v pohodě lapil. Nehrál se žádný strhující zápas, takže fanoušci se mohli klidně oddávat důležitému doplňování tekutin. Další zajímavou příležitost jsme si vytvořili po rychlém přechodu do útoku, kdy obránci pláchl Uchytil, jeho přihrávka však nikoho v modrém dresu nenašla, míč se se štěstím odrazil k Okurkovi, po jeho přihrávce Kovář ještě přiťukl Boháčovi, ten z dobré pozice pálil znovu pouze nad. Pohledný fotbalový moment předvedl Škorpík, šikovnou kličkou se zbavil protivníka a zhruba z třiceti metrů trefil balon parádně, bohužel pro domácí míč směřující pod břevno vyškrábl Otruba a z následného rohu hlavičkoval Černý mimo tři tyče. Po faulu na půlící čáře uvedl míč do hry Boháč, jeho centr nepřesvědčivým způsobem odvrátil gólman hostí, k míči se ještě snažil protlačit znovu Černý, ale jeden z domácích hráčů zažehnal nebezpečí razantním odkopem. Poslední příležitost první půle měla Vladislav, žlutý faul Veselského před hranicí vápna však zůstal nepotrestán, exekutor slabou střelou trefil zeď.

Kdo zmeškal začátek druhé půle, přišel zřejmě o nejzajímavější část zápasu. Slováček ztratil na půli hřiště míč, rozběhnutého Vyletěla nedokázal zastavit Veselský a po přesném centru poslal míč k tyči osamocený Svoboda. Naštěstí to pro naše hráče působilo jako živá voda a ihned se začali tlačit před bránu hostů. Vyrovnávací branka přišla za 5 minut. Slováček si koupil odpustek ze spoluviny na obdrženém gólu, přesným centrem našel ve vápně stojícího Boháče, ten se zřejmě poučen předešlými střeleckými nezdary neunáhlil, hlavičkou našel Kováře a ten se na malém vápně dokázal prosadit, střelou k tyči srovnal skóre na 1:1. Po vyrovnávací brance jsme byli na hřišti o něco lepším týmem. Do druhé půle naskočil místo Okurky Čejka, ten se dostal do zajímavé pozice po patičce Boháče, jeho střílený centr byl sražen na roh. Dobrou šanci měl i Uchytil, když se k němu dostal míč po třech vyhraných hlavičkových soubojích Čejkou, Slováčkem a Boháčem. Náš útočník si bohužel míč dal příliš daleko od nohy a včasný výběh Otruby šanci zmařil. Hosté měli největší šanci druhého poločasu po individuální akci dobře hrajícího Vyletěla, ten ve vápně obešel Veselského, ale místo u tyče dobře utěsnil Bednář a nohou tvrdou ránu vyrazil. Těžký zákrok musel vytáhnout i na druhé straně Otruba. Vysoký míč propadl až na Uchytila, ten sice v souboji upadl, ale míč se dostal se štěstím ke Kovářovi, jeho rána však našla pouze nohy brankáře hostí. Ten nám nabídl šanci svým nepovedeným odkopem, přihrávku Uchytila však Čejka přeběhl. Domácí záložník dostal šanci ke střele po odraženém míči po rohovém kopu, rána z voleje minula cíl. Tyčka zvonila po sklepnutí Boháče a pěkné střele Šustáka, který nahradil Veselského. Vladislav se k ohrožení domácí brány příliš nedostávala, s protiútoky si naši obránci dokázali poradit. Parádní ránu vyslal na Otrubu Slováček, ale brankář hostí s námahou vyrazil střelu mimo tři tyče. Po rohu Šustáka a promáchnutí gólmana Vladislavi se k hlavičce dostal Bureš, z krkolomné pozice hlavičkoval nad bránu. Zkušenosti prokázal Suchý, který znovu okusil soutěžní zápas téměř po třech letech. Vysoký balon si pokryl tělem a nachytal hostujícího obránce, zbytečný faul nám nabídl další příležitost. Centr Šustáka sice našel hlavu Černého, ten však neprokázal ani tentokrát střelecké vlohy a šanci nezužitkoval. Závěr zápasu byl už rozkouskovaný a žádnou další šanci nenabídl.

Zápas tak skončil, stejně jako na podzim, dělbou bodů. Po nevýrazné první půli jsme po přestávce a obdrženém gólu herní projev zlepšili, podařilo se nám však pouze vyrovnat. Výkon ve druhém poločase je příslibem pro další utkání, kdy zajíždíme k zápasu s dalším týmem ze špičky tabulky – Budišovem. Pojeďte nás podpořit v dalším souboji o důležité body, odjezd autobusu je ve 13:15!