TJ Dolní Rožínka - TJ Sokol Herálec 1 : 14

30.08.2015 19:54

Náš první zápas v nové fotbalové sezoně , byl plný očekávání ,  z týmu odešly opory  zejména Tom Rysu, který se v minulé sezoně stal  nejlepším okresním střelcem .  V neposlední  řadě  jsme  s tréninky začali až druhý týden v srpnu a nepodařilo se nám zajistit  kvalitní přípravný zápas , který by  naznačil jakým směrem se bude tým ubírat.  Zápas  jsme začali opatrněji, sice jsme se dostávali do šancí, které však  zůstaly nevyužity .  První gól sezony  vstřelila  kapitánka týmu Katka Kučková v 10 minutě , která  překonala brankáře tvrdou střelou z poza vápna .  Po dalších 5 minutách vstřelil  druhý gól  Zbyněk Zlesák ,  hru jsme dostali pod kontrolu  a vypadalo to  , že se nemůže nic stát. Opak byl však pravdou , hráči Dolní Rožínky po pěkné akci  vstřelili kontaktní gól na 1 : 2 a  zápas  byl znovu otevřený .  Uklidnění přišlo  těsně před koncem poločasu , kdy  gól  po dlouhém nákopu  z naší poloviny hřiště  vstřelil po chybě domácího brankaře  náš  gólman Lukáš Klement .  Přestávku jsme využili k tomu , aby jsme si  ujasnili co chceme hrát , hráči se uklidnili a do druhé půle  vstoupili jako vyměnění , kdy  hned v první minutě  vstřelil gól po hezké akci  střední záložník  Lukáš Mrkvička . Tým začal hrát uvolněně , domácí hráče jsme dostávali pod tlak a  skóre se postupně navyšovalo až na konečných 1 : 14 . Za Herálec v zápase vstřelili góly : 4 x Zbyněk Zlesák , 3 x Tadeáš Otava , 1 x Katka Kučková , 1 x Terka Fialová, 1 x Šimon Troníček , 1 x Bořek Svoboda , 1 x Mrkvička  Lukáš , 1 x Lukáš Klement , 1 x Dominik Bukáček .   V zápase jsme  zaznamenali u dvou střelců hatrick / což potěšilo celý tým včetně trenérů - pravidla týmu - za každý hatrick od střelce  balíček sladkostí  na trenink /.  V neposlední  řadě  po  5 sezonách  fotbalu vstřelil svůj první mistrákový gól Šíma Troníček - gratulace.  Přestože jsme  zápas vyhráli vysokým skórem , zápas nebyl jednoduchý ,  domácí zpočátku  velice dobře bránili,   blokovali  naše střely , díky vysoké trávě vázla  i naše kombinační hra ,  po přestávce se  však  projevila síla týmu a převahu jsme zúročili i gólově.