TŘI REMÍZY A DOST. KOUTY JSME VYLOUPILI TŘEMI GÓLY BĚHEM DESETI MINUT!

29.08.2016 14:37

Góly: 29. Cejpek – 15. Okurka, 17. a 25. Šusták. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:3. Herálec: Bednář – Ptaszek, Veselský (46. J. Ptaszek), Škorpík, Slováček, Boháč (83. M. Ptaszek), Hamák (89. Čejka), Okurka, Bureš, Černý, Kovář.

K utkání 4. kola jsme zajížděli na půdu mužstva SK Kouty, které se v minulé sezoně umístily na 5. místě s velice aktivním skóre 62:51. Domácí tým si před zápasem držel stoprocentní bodovou úspěšnost, když se mu podařilo ve všech 3 úvodních kolech bodovat naplno a právem se tak vyhříval na prvním místě tabulky. S týmem Koutů jsme se naposledy utkali v sezoně 2013/14 a domácí nám měli co vracet, naše tehdejší vítězství je totiž odsoudilo k sestupu do 1. B třídy.

Trenér Kučka měl kromě Myšky a rekonvalescentů Uchytila s Bělským k dispozici celý kádr. Oproti minulému utkání došlo k jedné změně. Ve středu zálohy nastoupil Šusták a do útoku se postavil kapitán Boháč. Na lavici náhradníků byli připraveni bratři Ptaszekové, Čejka a náhradní brankář Tichý.

Za tropického počasí se v úvodu zápasu hrál oboustranně opatrný fotbal. Náš tým pozorně vyčkával s čím do zápasu vyrukují domácí, ti se uchylovali k dlouhým nákopům, s kterými si naši obránci dokázali poradit. První akci, která stojí za zmínku, předvedli naši hráči po úvodní desetiminutovce. To si po kombinaci Boháče se Šustákem naběhl za obranu Kovář, ale tomu se nepodařilo zkrotit dlouhý pas a míč mu domácí obránce ukopl. Cenné gesto fair play předvedl při prvním výletu domácích do naší šestnáctky stoper Černý. Po dlouhém autu se útočník Cejpek dostal ke střele, ale ta mířila pouze do boční sítě a Černý si vysloužil potlesk všech přihlížejících poté, co se přiznal k teči a umožnil domácím rozehrát rohový kop. Našim hráčům se dařilo velmi dobře ovládat střed hřiště a po kolmicích za obranu se často dostával za obranu Hamák, který byl několikrát zastaven pomezním rozhodčím pro údajný ofsajd. Některé takové momenty byly velice sporné, náš rychlý křídelník si nechával za obránci velký odstup, přesto ho několikrát asistent hlavního rozhodčího Ságla zabrzdil  zdvihnutým praporkem. Jako omluva může arbitrovi posloužit ostré slunce, které mu svítilo do očí. V 15. minutě jsme se po nenápadné akci dostali do vedení. Dlouhý pas Slováčka za obranu chtěl uklidit před Boháčem do bezpečí domácí gólman, vyběhl hluboko do hracího pole, přecenil své hlavičkářské schopnosti a namazal Okurkovi, který lobem skoro z poloviny hřiště poslal náš tým do jednogólového náskoku! A za dvě minuty bylo ještě veseleji. Veselský našel křížnou přihrávkou na půli osamoceného Boháče, jenž skvělou přihrávkou z první vyslal do úniku Šustáka, ten si obhodil brankáře Stýbla a pohodlně zakončil do prázdné brány, vedli jsme 2:0! V tu dobu bylo na hřišti jenom jedno mužstvo, našim hráčům se dařilo důrazem a kombinací na jeden dotek rychle překonávat domácí obranu a každý náš útok byl nebezpečný. Ojedinělou šanci domácích měl útočník Neumann, s kterým se naši zadáci potkávali před rokem v dresu Jaroměřic, jeho střela před Bednářem skočila, ale ten jí vyrazil na roh. Ve 25. minutě rozhodčí Ságl poslal oba týmy občerstvit a ihned poté jsme udeřili potřetí. Bednář přesným výkopem našel Slováčka, ten zatáhl míč až k vápnu domácích, přenechal míč Kovářovi a jeho milimetrový pas usměrnil netradičně hlavou mezi tři tyče osamocený Šusták! Domácí tým se nemohl z gólového přídělu vzpamatovat a ve středu hřiště kupil jednu chybu za druhou. Po nepřesné rozehrávce se k míči dostal důrazný Slováček, posunul na Šustáka, který vyslal do úniku Hamáka, ale na poslední chvíli ukopl míč jeden z bránících hráčů. Ve 29. minutě jsme však vlastní chybou nabídli Koutům snížení na rozdíl dvou branek. Dlouhý pas za obranu našel nikým nekrytého Parmu, který nahrál lépe postavenému Neumannovi, jeho střelu obětavým skokem zblokoval Černý, ale míč se odrazil k Cejpkovi, který prostřelil jak clonícího Bureše, tak gólmana Bednáře. I po snížení jsme dál hýřili aktivitou a zvláště Boháč držel dirigentskou taktovku pevně v rukách. Další povedenou uličkou vyslal do nájezdu Hamáka, náš hráč udělal vše bezchybně, ale v rozhodujícím momentu se mu nepodařilo míč dloubnout přes brankáře Stýbla.O parádním výkonu heráleckého kapitána vypovídá následující situace. Po dlouhém nákopu se svým důrazem dostal k míči, zamotal bránícímu hráči nohy na uzel a nádherným lobem z poloviny hřiště překonal domácího gólmana, ale balon bohužel skočil víc než bylo potřeba a těsně přeletěl břevno. Ke slovu se poté dostali domácí, jejich střelu z vápna zblokoval ve velké pohodě hrající Hamák. Velkou šanci ke snížení nabídl Koutům jinak velmi jistě hrající Černý. Promáchl dlouhý nákop a míč se dostal k na malém vápně stojícímu Cejpkovi, ten možná prováhal ideální čas k zakončení, svým skluzem ho do těžké pozice dostal Bureš a Bednář nemusel zasahovat, protože střela šla vedle. V samém závěru poločasu měli domácí ještě jednu možnost, po špatné rozehrávce Bednáře fauloval na hranici pokutového území Černý, ale Neumann z přímého kopu nastřelil zeď.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě. Na místo vystřídaného Veselského se postavil Bureš a na pozici stopera z lavičky naskočil Jan Ptaszek. Od úvodu druhé půle jsme se zaměřili na pozornou defenzivu, dlouhé nakopávané míče v pohodě likvidoval právě Jan Ptaszek. Když už se Kouty dostaly ke střele, mířili nepřesně, jako tomu bylo po rohovém kopu a hlavičce Neumanna. Naši hráči hrozili z rychlých protiútoků, po chybě domácího středopolaře, který si školácky přišlápl míč a upadl, kulatý nesmysl uloupil Hamák, posunul na Boháče a jeho pas našel Slováčka, jehož střela byla sražena na roh. Po prvním gólu v sezoně nabuzený Okurka se často snažil o střelbu ze střední vzdálenosti. Při přímém kopu z 35 metrů nechal promluvit svoji pravačku a jeho tvrdá rána šla těsně nad břevno. Každý brankář z pověrčivosti před zápasem poplácává tyče své brány, ten náš je ve druhém poločase zaklel dokonale. Před naší šestnáctkou se pěkně uvolnil Neumann a kolmicí vybídl ke střele jednoho ze záložníků, ale naštěstí pro nás trefil pouze spojnici Bednářovy branky. Poté se na hřišti dlouho nic nedělo, dařilo se nám kontrolovat hru a Boháčovi na hrotu nedělalo problém udržet míč, takže se domácí nedostávali do souvislejšího tlaku. Až po autu a pěkné kličce se jednomu z domácích hráčů podařilo ohrozit naší branku, ale jeho střela nenadělala jistému Bednářovi problémy. De facto rozhodnout zápas mohl deset minut před koncem Šusták. Po přesném výkopu Bednáře si míč na prsa zpracoval Boháč, vyslal po křídle neúnavného Hamáka, který ,,překvapivě“ utekl všem a naservíroval balon jako na zlatém podnose Šustákovi. Týmový pokladník Okurka už si mnul ruce, půlka našich přihlížejících hráčů zvedala ruce nad hlavu a běžela se radovat, ale Šusták na malém vápně zcela selhal a svoji oblíbenou šajtlí bránu přestřelil. Po utkání zdůvodnil svoji nepřesnost slovy: ,,Já chtěl dát hezkej gól,“ ale kdo zná týmový sazebník (za hattrick jako pozornost litr rumu do kabiny), domyslí si, jak to bylo doopravdy. V závěrečných minutách se domácím přece jen podařilo dostat nás pod tlak. Po dlouhém autu se hráči Koutů dostali hned dvakrát ke střele, obě dvě střely však mířily jen do dobře postavených bránících hráčů. Z tlaku se nám dařilo dostávat především díky Hamákovi, ten kdyby nebyl fotbalistou, musel by být nástupcem Emila Zátopka, jinak si nikdo nedovede vysvětlit jeho dlouhé sprinty i po 85-ti odehraných minutách. Po rohu domácích se míč dostal právě k heráleckému rychlíkovi, ale ten si asi ve spěchu neuvědomil, že Boháč má spoustu předností, ale dlouhé náběhy za obranu to rozhodně nejsou, takže dlouhý pas se mu doběhnout nepodařilo. Domácí po rohu spálili ještě jednu obrovskou příležitost. Bednář centrovaný míč vyboxoval k Neumannovi a poté se mu rychle vrhl pod nohy a obávaný kanonýr trefil podruhé v zápase břevno. Na konci zápasu za mohutného potlesku byl střídaný vyčerpaný Boháč a můžeme jen doufat, že na zápase nebyl žádný skaut nedaleké Jihlavy, která nezažívá dobrý start do soutěže a tento tvořivý hráč by se jí jistě velmi hodil. Místo něho naběhl na hrot útoku Martin Ptaszek a ani ten se nenechal zahanbit, když se dostal k odraženému míči a už se chystal nasadit poslednímu bránícímu hráči jesle, ale byl tvrdým zákrokem poslán k zemi. A když se nám podařilo odvrátit i poslední roh, mohly oslavy propuknout naplno.

Ve třetím zápase se nám podařilo konečně naplno bodovat. Šlo o zasloužené vítězství, domácí sice nastřelili dvakrát brankovou konstrukci, ale i my jsme mohli několikrát své vedení potvrdit. Poprvé jsme si tak mohli užít triumfální příjezd a oslavné volání: ,,Fandoo, trůůb!“