TY ZÁVĚRY… O PRVNÍ DOMÁCÍ VÍTĚZSTVÍ JSME PŘIŠLI ZNOVU NA POSLEDNÍ CHVÍLI!

05.09.2016 14:34

Góly: 45. Okurka, 70. Boháč (PK) – 34. Toman, 88. M. Sosnar. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 3:1. Diváci: 177. Poločas: 1:1. Herálec: Bednář – Veselský (46. J. Ptaszek), F. Bureš, O. Černý, Škorpík – Slováček, Okurka, Kovář, Hamák – Šusták, Boháč.

V 5. kole jsme na domácím hřišti přivítali tým SK Nové Syrovice. Mužstvo z obce ležící až u Moravských Budějovic je jedním z nováčků soutěže. Poté, co Syrovice před dvěma roky vyhrály okresní soutěž, použily B-třídu pouze jako přestupní stanici a připsaly si postup do druhé nejvyšší krajské soutěže. Dosud jsme se s tímto soupeřem neutkali, v probíhajícím ročníku tým Syrovic střídá výkony jako den a noc, když se mu podařilo doma dvakrát vysokým rozdílem zvítězit, ale z venku si taktéž dvakrát přivezl doslova debakl.

Naši hráči, povzbuzeni vítězstvím nad prvními Kouty, chtěli prolomit domácí sérii remíz a konečně zvítězit. Trenérské duo Kučka-Bureš poslalo na trávník vítěznou sestavu z Koutů, na lavičku náhradníků k bratrům Ptaszekovým, Čejkovi a Tichému navíc usedl Myška.

Kdo při pohledu na tabulku a aktivní skóre obou celků čekal ofenzivní podívanou a fotbal nahoru dolů, musel být v úvodu utkání zklamaný. Hrálo se především mezi vápny, domácí hráči měli míč častěji na kopačkách, ale dlouho se jim nedařilo navázat na skvělý výkon z Koutů. Hosté ze Syrovic se snažili hrozit především z dlouhých autových vhazování kapitána Tomana, našim obráncům se dařilo nebezpečí s přehledem likvidovat. Do první velké příležitosti se dostal hostující útočník Sosnar, po šikovném obloučku se ocitl sám za obranou, jeho samotného to možná překvapilo a po zbrklé střele z hranice vápna nemusel Bednář zasahovat. Za domácí se snažil odpovědět kapitán Boháč, který se dostal k míči u lajnové čáry, šikovným manévrem se otočil a stříleným centrem našel osamoceného Kováře, ale nejmenšímu hráči domácích se nepodařilo hlavou zakončit přesně. Poté se znovu do slibné pozice dostal Boháč, po důrazném napadání Hamáka se míč odrazil k našemu útočníkovi, ale ten místo postupu na brankáře zvolil střelu, která ani zdaleka neměla gólové parametry a pouze sestřelila pár šišek ze stromů stojících za brankou Syrovic. Hosté zvolili taktiku dlouhých nakopávaných míčů, kterým často chyběla přesnost, bohužel jsme se hře až příliš přizpůsobili a k vidění bylo velké množství zbytečně nakopnutých míčů, které nenašly žádného adresáta. Po hluché pasáži, kdy se fanoušci klidně mohli věnovat diskuzi o kazícím se počasí, naši fotbalisté předvedli pěknou akci na jeden dotek, když Boháč sklepl míč na Veselského a do uličky si na jeho pas naběhl Kovář, kterému scházel krok, aby si dokázal míč zpracovat před vyběhnuvším brankářem, jenž balon ukopl. Stoper Černý se nemohl dívat na ofenzivní tápání svých spoluhráčů, naběhl si na pěkný centr ze standardní situace kopané Boháčem, ale ani on svou hlavičku nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Po několika ,,pološancích“ domácích se do útoku vrhli hosté. Poprvé rozvlnili síť po nedorozumění v naší obraně, ale byl máván ofsajd, tudíž se pokračovalo dál za bezbrankového stavu. Obě mužstva působila ospalým dojmem, hrála se spíše kopaná než fotbal a šance, které si fotbalisté vypracovali jak na jedné, tak druhé straně, příliš gólmany neohrozily. Domácí Bednář si dokázal poradit při skrumáži po autovém vhazování stejně dobře, jako po slabé střele hostujícího útočníka poté, co Veselský na hranici vápna promáchl. Ve 34. minutě se hosté bohužel dostali do vedení. Po faulu na půlící čáře se kopal přímý volný kop, stoper Syrovic přesným centrem našel hlavu jednoho ze spoluhráčů, který trkl míč k trestuhodně osamocenému Tomanovi a ten pěkným volejem nedal Bednářovi šanci. I po vstřeleném gólu byli hosté nadále aktivní, ale další nebezpečí pro domácího gólmana nehrozilo. Naši hráči se snažili dostávat do pokutového území soupeře pomocí střílených centrů, k zakončení se však nedostali. Srovnat stav se nám naštěstí podařilo ještě do přestávky. Ve 45. minutě jsme zahrávali rohový kop, který Slováček rozehrál prachbídně, kouč Bureš už znepokojeně kroutil hlavou, ale nakonec se k odraženému míči dostal Okurka, křížnou střelou k tyči rozvlnil síť gólmana Zavadila a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1!

Téměř dvě stovky diváků zřejmě čekaly ve druhé půli rapidní změnu obrazu hry, ale začátek druhé pětačtyřicetiminutovky tomu nenasvědčoval. Hosté se znovu do nebezpečné šance dostali po autovém vhazování. Nikým netečovaný míč jako horký brambor proskotačil napříč pokutovým územím, kde ho do bezpečí odklidil Veselský. Změnu v obrazu hry přineslo střídání našich trenérů. Nevýrazného Kováře vystřídal Jan Ptaszek, který se postavil na místo defenzivního záložníka a Okurka se vysunul na hrot vedle Boháče. Jako by si domácí borci řekli, že začnou hrát až tehdy, kdy uslyší domácí fanoušky fandit. A tak se téměř ihned po prvním úderu do bubnu hráči probudili a vzpomněli si na povedenou partii z minulého týdne. I s přispěním zkušeného Ptaszeka se nám dařilo držet míč na zemi a začali jsme diktovat tempo hry, najednou hosté nevěděli kam dřív skočit a naši fotbalisté si vytvořili územní převahu. Po pěkné akci ve středu hřiště, kdy se Ptaszek dokázal uvolnit a našel přihrávkou Boháče, který vyslal do úniku Šustáka, chyběl k zakončení posledně jmenovanému krůček, takže míč lapil brankář Zavadil. Po signálu z rohového kopu našel Okurka přetaženým pasem Hamáka, který hlavičkoval zpět před bránu, ale Ptaszekovi se nepodařilo předskočit hostujícího gólmana a Šustákova střela šla těsně nad. Syrovice se ve druhé půli nezmohly takřka na nic, jejich dlouhé míče s přehledem jistil ve vzduchu kralující Černý, který si nechal tvář zarůst plnovousem, a tak se díky jeho dominanci a vizáži mohlo zdát, že jsme ulovili posilu v podobě Sergia Ramose. Stoper domácích navíc podpořil svůj dobrý výkon i přesnou rozehrávkou, po jeho přihrávce a přiťuknutí Boháče se k míči prodral sprintující Veselský a z první hledal Okurku, tomu stoper hostů na poslední chvíli míč vypíchl, ale zároveň ohrozil svojí branku, míč se odkutálel do zámezí těsně vedle pravé tyče. Následující roh rozehrál nakrátko Okurka se Slováčkem, ten si dovolil ve vápně drzou kličku a do jeho stříleného centru se položil s trávníkem vodorovně letící Bureš, ale Slováčkův nákop byl příliš razantní a Burešovi se na míč doskočit nepodařilo. Naši hráči s přibývajícím časem šponovali tempo hry výš a výš. Při autovém vhazování Slováček zbytečně neotálel a vhodil míč na rozběhnutého Šustáka, jeho slalom mezi hráči byl utnut až faulem v pokutovém území a rozhodčí Škorpík ukázal na penaltový puntík. Po odchodu spolehlivého exekutora Skály se přímo nabízela otázka, kdo půjde kopat. Tíhu odpovědnosti na sebe vzal kapitán Boháč a s notnou dávkou štěstí se mu podařilo misky vah překlopit na naší stranu, vedli jsme 2:1! Po vedoucím gólu jsme dále drželi míč na kopačkách a rozvážnou kombinací nepouštěli Syrovice do hry. Na hřiště se dostal místo střídaného Okurky i Martin Ptaszek a vzápětí mohl skóre navýšit. Akce začala u Jana Ptaszeka, ten se nenechal odstrčit od balonu a přistrčil ho Boháčovi, který se ve druhém poločase, tak jako celý tým, rozehrál k solidnímu výkonu a vyslal sám na brankáře Martina Ptaszeka, zkušený harcovník udělal tváří v tvář gólmanovi kličku, ale z úhlu se mu nepodařilo míč uklidit do prázdné brány. Syrovicím se nedařilo překonávat naší obranu v čele s nejlepším hráčem zápasu Černým, snažily se tak alespoň o střelbu z dálky, jejich střely však byly největším nebezpečím pro děti na dětském hřišti. Největší šanci jim tak připravil rozhodčí Škorpík. Jeden z dlouhých nákopů v pohodě zachytil po hlavičce Černého Bednář, na hranici vápna došlo ke srážce dobíhajícího Bureše a bez šance ještě zasáhnout míč Sosnara. Hostující útočník zůstal ležet, a proto Bednář odhodil míč do zámezí, aby mohlo dojít k ošetření. K údivu všech však rozhodčí Škorpík bez jakékoliv předešlé signalizace, kdy nebylo pískáno, ukázal gesto signalizující přímý volný kop a navrch udělil Burešovi žlutou kartu. Syrovice tak mohly zahrávat přímák z takřka ideální pozice. Proti střele Železného se vytáhl plachtící Bednář, který bravurním zákrokem odmítl vyrovnání. Utkání se dohrávalo v nervózní atmosféře, hra byla rozkouskovaná velkým množstvím faulů. Po dlouhém pasu na Sosnara a souboji rameno na rameno hostující útočník za půlící čárou upadl a bohužel si vymodlil faul. Běžela 88. minuta a hosté měli možná poslední možnost na srovnání skóre, to se jim naneštěstí pro nás povedlo. Nákop Železného, jehož intenzitu ještě umocnil vítr, lízl na zadní tyč Sosnar a srovnal na 2:2. Hostující kanonýr potvrdil své střelecké schopnosti, když se v minulé sezoně stal nejlepším střelcem B-třídy. Otřesení domácí se už zmohli pouze na dva závary před hostujícím brankářem, ale strhnout vítězství na svou stranu se nám už nepodařilo.

I ve třetím domácím utkání jsme si připsali do tabulky pouze bod. Ospalou hru v poločase prvním vystřídal velmi dobrý výkon ve druhém poločase, ve kterém jsme hosty k ničemu nepustili, ale fotbal se hraje na góly, a protože poslední minuty jsou pro nás zakleté, hosté si odvezli cenný bod. Snad se nám podaří v příštím utkání navázat na druhý poločas a dovézt body ze Šebkovic. Pojeďte s námi zabojovat o tři body, odjezd autobusu je ve 13:30!