UCHYTILOVA GÓLPARÁDA STAČILA POUZE NA BOD!

26.09.2016 14:52

Fotbalový podzim se přehoupl už do své druhé poloviny. K utkání 8. kola nás los poslal na půdu týmu SK Telč. Tento zápas se dal označit jako šlágr kola, týmy se střetly v přímém souboji o druhé místo tabulky. Domácí mužstvo hraje A-třídu druhým rokem, po postupové sezoně obsadil 9. místo, výborný vstup do té letošní ho katapultoval těsně pod vrchol tabulky.

Ani tento ostře sledovaný špíl se neobešel bez zásahů do vítězné sestavy z minulého týdne. Zranění Jana Ptaszeka je bohužel vážnější, takže trenéři Kučka s Burešem s ním nemůžou počítat pro delší dobu. Jeho místo na kraji obrany zaujal Kovář a ve středu pole nastoupil Šusták. Na lavičce náhradníků již byli k dispozici Slováček s Myškou, kteří dělali společnost náhradnímu gólmanovi Bednářovi.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, oba týmy trápila nepřesná rozehrávka. Jako první se osmělili domácí, se střelou z vápna brankář Tichý neměl problém. Vytáhnout se náš gólman musel po přímém kopu z takřka ideální pozice za pokutovým územím. Projektil přes zeď vyrazil a dokázal zpacifikovat i dorážku dobíhajícího hráče. Telč se i nadále snažila o střelbu ze střední vzdálenosti, do jejích pokusů se obětavě vrhali naši obránci, Tichý nemusel zasahovat. První gólovou šanci měl na kopačkách Boháč. Po faulu na Hamáka, jenž byl stažen k zemi za trenky, které mu jeden z bránících hráčů doslova stáhl, se dostal ke střele Okurka. Jeho střela byla sice zblokována, ale míč se odrazil k Boháčovi, ten zvolil razantní střelu, brankář Misař předvedl první výborný zákrok a kopal se pouze roh. Poté domácí hráči předvedli minelu při rozehrávce, Boháč přihrál Uchytilovi, který si manévrem před vápnem udělal prostor, ale střela postrádala razanci. Hrálo se spíše ve středu hřiště s velkým množstvím osobních soubojů, co oběma týmům nelze upřít byla bojovnost a nasazení, se kterým do zápasu nastoupili. Jednu z fotbalovějších akcí podnikli domácí u pravé postranní čáry, na dlouhý aut si naběhl  krajní záložník a dostal se až k našemu vápnu, pěkný centr se naštěstí podařilo odhlavičkovat Burešovi. Když na půlící čáře otálel s rozehrávkou Kovář a balon ztratil, do gólové šance se hnal domácí Nerad, toho se podařilo zakřižovat Veselskému, ale zpětná přihrávka našla na vápně úplně volného hráče domácích, jeho střelu skvělým reflexivním zákrokem jednou rukou kryl Tichý. Byli to především brankáři, kteří se v úvodním dějství činili. Hamák vhodil aut na Šustáka, ten míč přenechal Boháčovi, který se ve vápně dokázal dobře zorientovat, střelu sice otřel o clonícího hráče, ale k míči se ještě dostal kapitán Uchytil, ani ten však výborného Misaře neprostřelil. A nepodařilo se mu to ani při střele z úhlu, do které se dostal po chybné rozehrávce a vysunutí Boháčem, zakončení slabší nohou znovu úspěšně zlikvidoval nejlepší hráč domácích Misař. Svoji největší šanci v prvním poločase si Telč nechala až na úplný závěr. Dlouhý aut prolétl až na malé vápno, nejmenší hráč domácích, ale hlavičkou těsně minul branku, takže do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhý poločas otočil obraz hry o 180 stupňů. V kabině měli trenéři k hráčům zřejmě důrazný proslov, protože do druhé půle nastoupilo úplně jiné mužstvo. Zpřesnili jsme rozehrávku a najednou nás bylo plné hřiště. Po lajně pronikl až k vápnu Hamák a před bránu poslal ostrý centr, který se snažil usměrnit za záda gólmana Uchytil, ale střelu nestřelu reflexivním zákrokem zachytil Misař. Po centru Bureše si zpracoval míč na prsa Boháč a střílel z první, střela málem přinesla víc škody než užitku, těsně minula tabuli se skóre. Od začátku půle jsme značně přitopili pod kotlem a gól visel ve vzduchu. Po rohu Okurky míč lízl v dobré pozici Bureš, ale jeho hlavička neměla gólové parametry. Parádní fotbalový moment přišel v 54. minutě. Při autovém vhazování na půli hřiště si míč narazil Čejka s Kovářem, následovala skákavá přihrávka až na ve vápně stojícího Vojtu Ibrahimoviče Uchytila a ten parádní patičkou zády k brance přeloboval brankáře! Tento moment zahřál u srdce všechny vyznavače technického fotbalu, důrazně se přihlásil o slovo v anketě Gól roku a nás dostal do vedení 1:0! Po vedoucí brance jsme však vypadli ze hry a nechali soupeře hrát. Dlouhý pas za obranu a rodící se přečíslení na poslední chvíli učebnicovým skluzem zneškodnil Bureš. O poznání povedenější akci předvedli domácí o chvíli později. Na centr si naběhl jeden ze záložníků, předskočil Hamáka, ale Tichý jeho hlavičku konečky prstů vytěsnil a udržel jednogólový náskok. Následný pád útočníka v pokutovém území byl oceněn žlutou kartou a nominací do Barrandovského videostopu. Telč po inkasované brance byla daleko živější a přitlačila nás před vlastní šestnáctku, naši hráči jako by se zalekli vedení a zbytečně se zbavovali míčů. Za aktivitu byli domácí odměněni v 60. minutě. Po kombinaci u lajny se ocitl nikým nehlídaný Jančo v dobré palebné šanci. Nabízenou možnost využil k opravdu jedovaté ráně, která navíc před Tichým zaplavala, takže měl co dělat, aby jí alespoň vyrazil a na dorážku Nerada už byl krátký on i jediný dobíhající hráč našeho týmu Černý. Stav byl vyrovnaný 1:1! Kdo si myslel, že teď to budou domácí, kdo zápasu bude udávat řád, těžce se mýlil. Telč se možná uspokojila s bodem a zalezla na vlastní polovinu, zato na Herálci bylo vidět, že si chce odvést všechny body. Téměř ihned po rozehrávce jsme si mohli vzít vedení zpět. Pas Šustáka našel úplně osamoceného Kováře, který přesným centrem vyzval ke skórování Boháče, který ale míč v nadějné pozici nedokázal čistě trefit, takže újmu neutrpěla Telč, ale pouze jeho účes. Těžko říct, zda trenér Bureš kroutil hlavou nad selháním svého svěřence nebo se k němu právě donesl průběžný stav z Letné. Další šance přišla záhy. Bureš přesným centrem našel Hamáka, přetažený centr vracel před bránu Kovář a v chumlu těl došlo ke srážce Uchytila s brankářem, vyražený míč se nám uklidit do sítě nepodařilo. Od inkasované branky jsme byli pány na hřišti my. Domácí se osvobozovali jen pomocí nepřesných dlouhých odkopů, které s velkým přehledem a elegancí sobě vlastní sbíral Bureš, svůj dobrý výkon podpořil i pomocí několika technických fines. No, jak by se uplatnil v chybující obraně pana Ščasného… Územní převaha ale k vedoucí brance nevedla. Po přímém kopu zakončoval Šusták, ani ten nedokázal Misaře prostřelit. V minulém týdnu produktivní Boháč neměl v zakončování akcí svůj den. Dokázal sice prokličkovat v pokutovém území hned přes tři obránce, ale pak místo střely zvolil přihrávku, která překvapila diváky a bohužel i Šustáka, který na míč nedosáhl a balon znovu ukořistil brankář Telče. Přestože jsme až do konce zápasu bušili do obrany soupeře, posílali do vápna jeden centr za druhým, gólový efekt se již nedostavil.

I po osmém kole zůstáváme jako jediný tým neporaženi, ale narůstající počet remíz nás příliš netěší. I v tomto zápase jsme měli na plný bodový zisk, krátkodobý výpadek po vedoucí brance nás tentokrát vyšel draho. Vyzdvihnout musíme především již několikrát zmiňovaného Misaře, který, doufejme, naše střelce přibrzdil v rozletu. Přesto není důvod věšet hlavu! O tři body se porveme už v příštím kole, kdy k prestižnímu derby přijede rezerva Žďáru. Nenechte si ujít derby a přijďte vytvořit bouřlivou atmosféru!