TÝMOVÝ VÝKON BYL OCENĚN BODY! VÍTĚZSTVÍ JSME DOVEZLI Z DUKOVAN!

Po domácí demolici Náměště jsme se po roční odmlce vydali do Dukovan. Ty vydržely mezi krajskou elitou právě pouze jednu sezónu a pod novým trenérským duem za pochodu přestavují kádr. V probíhajícím podzimu bojují s nevyrovnanými výkony.

Trenér Skála neměl znovu příliš na výběr. Pro zbytek podzimu nemůžeme počítat se Zobačem, snad pouze lehčí zranění vyřadilo ze hry Holce. Místo něho naskočil uzdravený Skála, na kraj obrany se zasunul Uchytil a do středu hřiště se postavil Štěrba. Na lavici náhradníků byli připraveni pouze Vašek s Chmelíkem.

Za příjemného podzimního počasí v úvodních minutách zápasu zahrozily oba týmy. Nejprve se po přistrčení Štěrby ocitl sám z boku před bránou Holeš, procpat balon na nabíhající spoluhráče se mu nepodařilo. Dále jsme si dokázali vytvořit závary při rohových kopech, kdy byl aktivní Černý, do zakončení se však nikdo ve žlutém po jeho práci nedostal. Domácí soustředili své nákopy především na Jurdu, nejprve dokázal své podskočení míče napravit Uchytil, podruhé ho náš kapitán zastavil ve spolupráci se stopery. Dále se hra uklidnila a odehrávala se především mezi vápny, oba týmy narážely na nepřesnosti při finálních přihrávkách, za našimi obránci působil velice jistým dojmem Kubica a svými výběhy daleko před svojí svatyni pomáhal spoluhráčům pokrýt nákopy pomocí nohou, ale i akrobaticky při hlavičce. Nepříjemný zásah do sestavy přišel krátce po uplynutí dvacetiminutovky, kdy jsme museli střídat do té doby v osobních soubojích dominantního Černého. Dlouho se nic nedělo, až po dobré práci střídajícího Vaška střílel Holeš, ostrým pokusem pouze prověřil střelou doprostřed Křišťála. Začali jsme si vytvářet územní převahu a před Křišťálem bylo rázem dusno. Po obléhání pokutového území se k ostrému centru odhodlal Otava, jeho pobídku lízl Holeš těsně vedle. I přes výškový deficit se nám podařilo zahrozit po rohovém kopu, to byl na správném místě Vašek a přibližně na hranici penalty dostal výtečnou příležitost, jeho gólové zakončení bylo vykopnuto na brankové čáře. Domácí se osvobodili až po přísně zapískaném faulu Hamáka na Dúckého, povedený přímák poslal do vápna Chlup, nikým nehlídaný Furiš však prodloužil centr pouze vedle. Krátce před poločasem jsme si vypracovali příležitost po dobrém napadání, Holeš se rázem ocitl za zády obránců a hledal Štěrbu, ten šel do zdánlivě beznadějného hlavičkového souboje, vyběhnuvší Křišťál však měl co dělat, aby mu z hlavy sebral gólovou hlavičku. V poločase se tak šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Vstup do druhé půle nám vyšel na výbornou. Dokázali jsme soupeřovo autové vhazování sebrat díky dobrému počínání Bureše na naše kopačky, Vašek posunul Holešovi, kterému se otevřel prostor před šestnáctkou a našel Otavu, ten se šance nezalekl, chytře zasekl obráncovi a poté napálil křížnou bombu přesně k tyči, 46.minuta 0:1! Vedení mohlo mít jepičí život. Při obranném zákroku propadl Hamák a dravý průnik Matouška z boku zastavil Uchytil těsně před pokutovým územím jen za cenu faulu. Dukovanům se tak naskytla příležitost rozehrávky, dá se říci, zkráceného rohového kopu, Dúcký poslal povedený balon na hlavu Prokeše, u zadní tyče dobře postavený Veselský odmítl vyrovnání. Další okamžiky hry patřily nám. Po svižné kombinaci se Štěrbou se Hamák dostal až před Křišťálovu branku, ostrým nástřelem chtěl najít nabíhajícího Holeše, pokus však spíše protáhl Křišťála a prověřil jeho pozornost na bližší tyči, kopal se roh. Následně přišla téměř totožná situace zprava. Bureš dokázal prostrčit na Štěrbu a ten měl prostor znovu k nástřelu, tentokrát zasáhl dobře postavený Prokeš. Po jeho odkopu se však k odraženému míči dostal Vašek, zachoval klidnou hlavu a vysunul nikým nehlídaného Štěrbu, záložník se dostal do stoprocentní příležitosti, zvolil tvrdou ránu, která bohužel mířila doprostřed, padající Křišťál stihl nohama pokus vyrazit. Poté se hra uklidnila a spíše jsme se soustředili na pečlivou defenzivu, okolo 60.minuty jsme se do ní však nechali zbytečně zatlačit až moc a přišly pro nás horké chvilky. Po Křišťálově výkopu si propadlý balon pro sebe uzmul Dúcký a vyčkal na náběh Chlupa, zkušený středopolař místo střely zpoza vápna ještě roztáhl hru na Matouška, ten z boku protáhl Kubicu, brankář však mohl pouze jistit levou tyč, když šla střela mimo branku. My jsme vpředu neudrželi balón, zbytečně rychle jsme se ho zbavovali a uspěchávali kombinaci, která tak vedla ke ztrátám, což znamenalo i odliv sil při rychlých návratech do obrany. Tlak Dukovan však byl spíše platonický, nedostávaly se do přímého ohrožení Kubicy a když už, tak nás gólman dokázal podržet. Pohlednou kombinací si domácí i s trochou štěstí vypracovali tutovku, ve výborné pozici zakončoval pravděpodobně Slavík, proti jeho gólovému rozletu byl právě Kubica a na zemi byl včas. Stálým nebezpečím pro nás byly standardky, i v těchto ošemetných situacích vyrážel gólman spoluhráčům na pomoc a své malé vápno střežil velice dobře. To muž s rukavicemi na druhé straně pohřbil bodové naděje Dukovan. Když jsme se dokázali dostat z nejhoršího a hru opticky vyrovnali, vysunuli jsme i napadání. Stejně neúnavně jako náš bubeník v hledišti v přesile domácích přihlížejících, si počínal Holeš, který nevypustil pomalou malou domů a dotíral na Křišťála, jeho pokus o kličku ostrostřelec v našich barvách mazácky přečetl a už neměl problém dopravit balon do opuštěné branky, 80.minuta 0:2! Ještě však nebyl konec a Furiš mohl zadělat na drama. Více jak hodinu suploval Uchytil za zraněného Černého a měl na starost odučit těžkou látku – stopera. Společně se Slováčkem, který snad od úvodu hrál s nakopnutým kotníkem a pravidelně kontroloval zásobu Kelenu, se mu to však povedlo velice dobře a společnými silami svoji úlohu zvládli. Právě až na situaci z poslední desetiminutovky, kdy nedosáhli na hlavičku za jejich záda a rychlonohý Furiš byl sám před Kubicou, jeho zakončení orazítkovalo vnější tyč. Samotný závěr se nám už povedl zkušeně dohrát na útočné polovině. Otava s Hamákem vybojovali roh, kde poté dvakrát operoval Holeš, nejprve si společně s Otavou vynutili druhý roh a poté šikovně proklouzl až do zajímavé pozice a Křišťál měl co dělat, aby nekapituloval potřetí, z otočky ještě dorážel Vašek, jeho pokus vysoko nad mu alespoň umožnil v přerušené hře vystřídat. Následovali ještě dva sprinty střídajícího Chmelíka mezi rozehrávajícími stopery a poté bylo za zvuku píšťalky rozhodnuto o prvním plnohodnotném importu ze soupeřova hřiště!

První venkovní tři body jsme doslova vydřeli. Zajímavý úvod z obou stran vystřídala hluchá pasáž, my jsme se nějakou dobu rovnali po nuceném střídání Černého. Poté se na obou stranách urodily zajímavé příležitosti ke skórování, ale před poločasem ještě gólově neudeřilo. Do důležitého vedení jsme se dostali ihned na začátku druhé půle. Dokázali jsme pak přečkat velice pasivní pasáž z naší strany bez úhony, opět nás podržel i gólman. Dukovany si počínaly jako my například v Bedřichově – zavřely nás, ale nic z toho. Druhá branka byla odměnou za poctivý výkon a odmakaný zápas nadoraz. Děkujeme fanouškům, kteří byli slyšet i v přesile. Příští týden přivítáme na domácím hřišti aktuálního lídra tabulky z Šebkovic, doufáme, že si Vás najde cestu do ochozů co nejvíce a společně zabojujeme o to, aby tři body zůstaly doma! Začátek zápasu v 15:00!