BUDIŠOV/NÁRAMEČ - HERÁLEC 2:0

04.08.2021 12:10

DOBRÝ VÝKON NA BUDIŠOV NESTAČIL, ROZHODLA PRODUKTIVITA DOMÁCÍCH!

Po výborně zvládnutém souboji s Počítkami nás čekal těžký výjezd na neoblíbenou půdu spojeného oddílu Budišova/Náramče. Ten se každoročně pohybuje ve středu tabulky, doménou je vždy nepropustná defenziva a v ofenzivě pak spoléhají na ostrostřelce Nováčka. Před zápasem se soupeř pohyboval v dolní části tabulky, když bral tři body za domácí výhru nad Měřínem.

Trenér Cach měl opět při skládání venkovní sestavy plné ruce práce, omluvenek bylo ještě více, než gólů v síti Plzně při utkání v Liberci. Ze základní sestavy vypadl Boháč s Burešem, na hrot naskočil Solnička, ve středu zálohy pak operoval Suchý. Bohužel jsme se nemohli opřít ani o silnou lavičku, když na ní usedl pouze Kučera a Žejdlík.

Za dusného podnebí jsme začali nepozorně, při dlouhém míči si dávali přednost Okurka s Lachmanem, čehož využil Molnár a měli jsme štěstí, že přihrávka na Nováčka, který zakončoval do prázdné branky, šla do ofsajdu. Pro úplné probrání se jsme si však sami vyžádali ještě jednu výstrahu, Holec ztratil ve středu a Uchytil doklouzal do souboje pozdě, Molnár hledal nastartovaného Nováčka, Lachman byl tentokrát z brány včas a stihl zasáhnout. Když jsme se osmělili předvedli jsme akci, která volala po gólu. Štěrba si výborně obhodil Doležala a přesným centr posadil na hlavu Solničky, ten bohužel hlavou mířil v dobré pozici velice nepřesně a pouze lízl perfektní přihrávku zcela mimo tři tyče. Druhá velká šance na sebe nenechala dlouho čekat, Kovář vystihl Horkého kličku, potáhl balon a dloubal za obranu na rozběhnutého Zobače, ten v gólové pozici zakončoval z první nad bránu. Poté aktivita obou mužstev opadla, jako vždy se hrálo v Budišově utkání plné soubojů, hra byla rozkouskovaná, protihráčům jsme pomáhali až příliš často se opakujícími standardkami na naší polovině. Za zmínku tak stojí pouze výtečné zpracování vysokého balonu trenérem Cachem, který s ledovým klidem zalepil kulatý nesmysl před vlastní střídačkou a předvedl, že na hřišti by ještě nadělal parády dost… Vzruch na trávníku přinesl až dlouhý aut domácích, kdy pouze za sebe hlavičkoval Uchytil, dezorientovaný Černý míč neodpálil, chybu však napravil vystoupením a zblokováním střely Nováčka uvnitř pokutového území. Jak moc nám bude chybět alespoň jedna neproměněná šance z úvodu zápasu, jsme poznali ve 22. minutě. Suchému na vlastní půli dlouho trvala rozehra a nepodařilo se mu dostat míč přes skluzujícího Horkého, odrazku si šikovně posunul Vokurka a do rozevřené obrany neměl problém poslat ukázkovou kolmici mezi obránce na Nováčka,  obávaný útočník úřadoval i tentokrát, když udělal Lachmanovi kličku a dobíhající Hamák již nedosáhl na zakončení mířící do opuštěné brány, 1:0! Srovnáno mohlo být záhy, a to po rohovém kopu. Nejprve byla v dobré pozici sražena hlavička Černého, kop od rohového praporku se však opakoval. Tentokrát Štěrbův centr přelétl chumel hráčů až k Hamákovi, jeho ostré zakončení bylo přizvednuto ve strkanici před brankou a orazítkovalo břevno. Poté špatnou rozehrávku vystihl Suchý a ihned hledal Solničku, ten neuspěl v situaci jeden na jednoho s Hibšem. Mladičký útočník byl v akci znovu, a to po nadýchaném centru Uchytila, tentokrát ho ve velkém čtverci zradilo zpracování a Chalupa byl z brány včas. Z naší strany dobrá pasáž hry mohla přijít vniveč, to když Suchý znovu zaváhal při zakládání útoku a z rychle vhozeného autu táhl akci do vápna Nováček, předseda oddílu mohl poděkovat Černému, který přečetl hru a zkušeně vystihl přihrávku na osamoceného Kazdu. Štěrba si na Doležala věřil a dokázal posílat do vápna výborné balony, škoda pro nás, že nám chyběla před bránou potřebná dravost či krok do zakončení, jako když ostrý centr vypadl Chalupovi a Solnička měl k míči daleko. Před koncem první půle jsme ještě házenkářsky obléhali soupeřovu šestnáctku, nevytěžili jsme z toho však nic víc, než nepřesnou střelu Okurky.

Sotva začala druhá půle mohlo být, lidově řečeno, vymalováno. To když si dobře ťukl balon okolo Okurky Nováček, poté zvolil překvapivé řešení, pravděpodobně mu však po úprku po lajně meruna sjela po kopačce a místo jedovatého centru to byla jedovatá střela na bránu, proti které se vytáhl Lachman a skokem k tyči střelu vytěsnil. Dobrou příležitost jsme si vypracovali následně my, Uchytil se chytře prosmýkl ve skulině mezi třemi protihráči, ostrým centrem však nenašel nikoho v netradičních červených dresech. Druhá půle byla mnohem méně záživná než ta první, nechávali jsme se příliš často odtahovat ze hry slovními výměnami s protihráči či rozhodčím a úplně jsme vypustili ze hry v prvním poločase dobře fungující pravou stranu sestavy. Pohlednou akci jsme předvedli středem hřiště, když Holec sklepl na Okurku a ten přihrával Suchému, který efektně zastavil balon pro Kováře, a tak mohl najít přesnou ulicí Uchytila, Hibš našeho kapitána nezastavil, ten hledal ve vápně ještě lépe postavené spoluhráče, vše však bylo ukončeno zbytečným útočným faulem Kováře. Budišov tak opět udeřil téměř z ničeho, při rohovém kopu nezachytil náběh Koldy nikdo z našich hráčů a domácí stoper překonal Lachmana podruhé, 65. minuta 2:0! Po inkasovaném gólu jsme sklopili hlavy a Budišov si připsal další šance, nejprve ztratil ve středu pole míč Suchý a Okurka musel spěchat za Kazdou, aby ho alespoň vytlačil z dobrého střeleckého úhlu, ostrou ránu Lachman pokryl. Poté si znovu na centr při rohovém kopu naskočil Kolda, tentokrát však nemířil přesně. Před bránou soupeře jsme se trápili a složitě se dostávali přes pevnou defenzivu soupeře, scházela především nápaditost a lehkost ve finální fázi, počínali jsme si stejně ostýchavě, jako kdejaký prvňáček při zítřejším nástupu do školy. S blížícím se koncem zápasu pak přicházela i nekoncentrovanost, jako když si Zobač lehkovážně zavazoval kopačku při obranné standardce, čehož využil nejlepší hráč domácích Horký pasem do vápna na Molnára, naštěstí rychle přispěchal Kovář a čistým skluzem nebezpečí zažehnal. Alespoň jiskřičku naděje jsme mohli vykřesat po dobrém průniku Černého, který se protlačil z vlastní půlky až k vápnu domácích, Holec poté roztáhl hru na Štěrbu a jeho centr hledal na zadní tyči Solničku, před kterým odehrál do autu Hibš. V úplném závěru ještě vzplály emoce, to když ostrým zákrokem zastavil Kovář Horkého. A když po rohovém kopu nepropálil hradbu těl Kučera, okusili jsme poprvé v sezoně hořkost porážky.

V Budišově jsme podali solidní výkon, chybělo tomu proměnění alespoň jedné ze šancí v prvním poločase. Domácí byli efektivnější, nutno však dodat, že na důležitém prvním gólu neseme svojí asistenci… Dobrých prvních pět kol sezony budeme chtít potvrdit na domácí půdě, kdy v dalším okresním derby přivítáme Radešínskou Svratku. Věříme, že před domácími fanoušky opět předvedeme atraktivní podívanou, začátek zápasu v neděli již v 16:00!