HERÁLEC - POČÍTKY 5:3

04.08.2021 12:09

V OKRESNÍM DERBY JSME PO OFENZIVNÍ PODÍVANÉ PŘEMOHLI POČÍTKY! VÍTĚZSTVÍ ŘÍDIL HOLEC!

Na vydřenou výhru z Dukovan jsme chtěli navázat při druhém domácím zápase. Čekal nás však soupeř nejtěžšího kalibru, a to ambiciózní Počítky, které opanovaly minulý nedokončený ročník. V loňském roce jsme na jejich půdě odehráli hned úvodní kolo celé soutěže, po slibném úvodu jsme však s pěti inkasovanými góly odjížděli s prázdnou.

Lodivod týmu Cach měl z čeho vybírat, takže se nebál sáhnout do vítězné sestavy a udělal v ní dvě změny. Poprvé se v našem dresu fanouškům představil Štěrba, který nastoupil na kraji zálohy, do jejího středu pak naskočil Holec. Na lavičku usedli Suchý, Kučera, Veselský, Žejdlík a Chmelík. Z důvodu administrativního pochybení bohužel nemohl nastoupit Solnička.

Za fotbalově příznivého počasí úvodní okamžiky patřili hostům. Hned v první minutě inkasoval žlutou kartu Černý, který pronikajícího Jurnečku zastavil pouze za cenu faulu a přímého kopu. Ten jsme ubránili a když jsme odvrátili i následný roh, předvedli jsme první gólový kontr. Odražený balon posunul Štěrba na Hamáka, kterému se otevřel prostor a bleskově se dostal až do šestnáctky soupeře. Tam se mu sice nepodařilo nasměrovat přihrávku na naše kopačky, ale po několika odrazech měl před vápnem dostatek času na přesný centr Holec, na zadní tyči číhající Boháč zkušeně hlavičkoval zpět před bránu na osamoceného Uchytila, který s naprostou lehkostí umístil hlavičku nechytatelně k pravé tyči, 4. minuta 1:0! Euforie z úvodní branky byla utnuta ještě v zárodku, po chybě Lachmana, který nezachytil míč se kopalo od rohového praporku, ve strkanici se nejlépe zorientoval Kuřítko a rovněž chladnokrevně rozvlnil síť, 6. minuta 1:1! Bláznivý úvod pokračoval a o minutu déle jsme si vzali vedení zpět, parádní akci lze popsat slovy fotbalového klasika dědy Homolky – Hele, ten Herálec, ten měl v neděli útok, to jsi neviděl, ten by rozkopal i Real Madrid, rozumíš. Uchytil, stahovačka, narážečka se Zobačem, z levý na pravou a teď diagonála přes celou šířku na Štěrbu, a jedem, rozumíš, fofrovačka, no ten obránce mu vůbec nestačil, centr na zadní tyč, tam Boháč, no a gólman bez šance, hele, hlavička k tyči, no fanoušci řvali jako kráva, když jsme šli v 7. minutě do vedení 2:1! Na řadě byly Počítky, které chtěly ihned odpovědět, nejprve si pohlídal střelu Jurnečky na bližší tyč Lachman, poté hosté sami zazdili přečíslení a jejich tlak po inkasované brance vyvrcholil po sklepnutí Kuřítka na Janů, jehož placírka však šla vedle Lachmanovy svatyně. Výborně pracovala středová linie, odražené míče většinou končily na našich kopačkách a dobrou spoluprací Kováře, Holce a Bureše jsme získávali čas a prostor pro ofenzivní manévry. Těžká dřina střeďáků přinesla ovoce v 17. minutě. To jsme se pěkně vykombinovali z obranného sevření, Bureš viděl nabíhajícího Štěrbu, ten chytře pustil přihrávku za sebe, kde byl v náběhu do vápna Holec a nekompromisně rozvlnil síť potřetí, 3:1! Počítky měly směrem vpřed svoji kvalitu, ta jim však scházela v zakončení. Mašek narýsoval průnikovku na Jurnečku, který přihrával přesně na nabíhajícího Fillippiho, Černý na míč nedosáhl, ale hostující útočník ve stoprocentní příležitosti ani netrefil branku. Že to nebyl zápas tohoto urostlého snajpra se potvrdilo po rohovém kopu, kdy Lachman ve skrumáži vyboxoval míč právě k Fillipimu, ale jeho dorážku na brankové čáře odvrátil Bureš. Poté jsme hru uklidnili a drželi míč, navíc se nám podařilo znovu navýšit skóre. Vynikající Holec na skvěle připraveném pažitu dominoval, jeho o trochu více známější nositel stejné přezdívky hokejista Pastrňák zřejmě bude v následujícím týdnu, třebaže se stal první hvězdou zápasu v noční NHL, ve stínu našeho Pasty, jehož výkon zcela jistě zaplní titulní stránky všech sportovních deníků! Když s naprostou lehkostí odstavil od míče Janů a Ločárek ho nezastavil ani pomocí tvrdého zákroku, stihl ještě před bolestivým výkřikem do rozevřené obrany naservírovat přihrávku na Boháče, který tváří v tvář Štrynclovi zkušeně zavěsil a mohl si vychutnat oslavu s rozjařenými fanoušky, 31. minuta 4:1! Dostat se znovu pod tlak jsme nedovolili a s vědomím náskoku jsme hýřili fotbalovým umem. Holec znovu vyslal přesnou přihrávku, tentokrát na Štěrbu, špičkou kopačky mu však do zakončení zasáhl Ločárek a Štryncl měl tentokrát jednoduchou práci. Snový poločas jsme završili ve 38. minutě, kdy zdánlivě ztracený balon doběhl Uchytil, doslova vykoupal Slámu a posunul na Zobače, jeho střelu ještě zblokoval Toman, ale pouze k Burešovi, který se utaženou ránou rovněž odměnil za svůj výkon, 5:1! Hosté mohli před odchodem do kabin korigovat po faulu na Janů, Jurnečka ze zajímavé pozice však branku netrefil.

Kaňkou na výborném poločase bylo zranění Boháče, kterého vystřídal v půli Veselský. Jako první zahrozili hosté, Mašek si zřejmě včas uvědomil, že při pobytu na místní chalupě by mu mohly zůstat dveře do hospůdky zavřené, a tak po střele placírkou nechal vyniknout Lachmana. Penalty jsme se dožadovali po střele Hamáka a ruce obránce, hlavní sudí Kubeš však nechal hru plynout. Filippi si připsal na svůj účet ještě jednu zahozenou tutovku, když rychlý brejk vedl Jurnečka, Filippi se dostal před Černého, v tísni však mířil vysoko nad. Poté jsme hru uklidnili a dobře si hlídali náběhy hostů, když jsme si šikovně několikrát vyměnili míč a vyšachovali soupeře, po lajně táhl útok Veselský, jeho přihrávku si našel před bránou osamocený Zobač, Štryncl však předvedl dobrý zákrok a jeho zakončení zneškodnil. Dvakrát se při rohovém kopu ocitl na penaltě nikým nehlídaný Holec, v první příležitosti se mu nepodařilo trefit centr čistě, při druhém mu zakončení ztížil výběhem Štryncl, po srážce s ním zůstal ležet, zakončoval však ještě Veselský, na brankové čáře zasahoval Mašek. Počítky se ukázaly v našem vápně nejprve při kličkách Janů, který však rozvlnil pouze boční síť, v dobré příležitosti pak po sklepnutí Halámky a centru Jurnečky nedosáhl na centr nikdo v zelených dresech. Přetažený rohový kop vracel na Uchytila Zobač, kapitán špičkou kopačky otřel zakončení o síť z vnější strany. Po ztrátě Suchého při slibně se rozvíjejícím útoku prchl po lajně Janů, zasekl Uchytilovi a placírkou orazítkoval břevno Lachmanovy branky, ostrou ránu Maška zblokoval Bureš. S přibývajícím časem jsme se soustředili na zabezpečenou defenzivu, na stoperovi předvedl výborný výkon Okurka, který zachytil několik průnikových přihrávek. I tak jsme ale v samém závěru značně polevili a Počítky se tak dočkaly gólů. Do hlavičkového souboje s Halámkou šel Holec, souboj se mu nepodařilo vyhrát a balon propadl na osamoceného Jurnečku, který měl dostatek času zamířit přesně k tyči, 87. minuta 5:2! V čase, kdy už naši hráči spíše mlsně pokoukávali po stánku s pivem se soupeř prosadil ještě jednou, Hamák zpracoval nešťastně pouze k Maškovi a poté již nezachytil náběh Jurnečky, na zadní tyči si počkal na přihrávku Janů a napálil balon pod břevno, 89. minuta 5:3! Krátce po rozehrávce však hlavní arbitr naposledy foukl do píšťalky a tři body zůstaly doma.

Zápas nabídl ofenzivní podívanou, při všech brankách jsme předvedli opravdu pěkné akce a s favorizovaným soupeřem zaslouženě zvítězili. Počítky pohořely v zakončení, zejména v prvním poločase nám zle zatápěly a přispěly k nadprůměrné úrovni utkání. Opět jsme podali výborný týmový výkon, za třemi body nás táhl především v nedělním podvečeru nezastavitelný Holec. Zůstáváme však pořád nohama pevně na zemi, začátek sezony je slibný, jen si to nepokazit a dřít dál, pořád nad naším trávníkem visí strašák z minulého podzimu, proto je třeba ke všem utkáním přistupovat tak, jako k tomuto. K těžkému venkovnímu zápasu zajíždíme v neděli na neoblíbenou půdu Budišova, začátek zápasu v 16:30, odjezd autobusu 14:15!